Thodex Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsası Hakkında Bilgi

Para, Lidyalılar tarafından icat edileli beri dünyanın en değerli varlıklarından birisidir. Günümüzde teknolojik gelişmeler ışığında para, apayrı bir hal almış, Kripto para adı da verilen dijital paralar ortaya çıkmıştır. Kriptolar kriptoloji bilimini altyapı olarak kullanıyor ve yazılımlar üzerinden şifrelemelerle üretiliyor. Bir nevi banka kartları, kredi kartları, internet üzerinden alışveriş yaparken kullandığımız sisteme benziyor. Tıpkı oradaki gibi sayısal değerler üzerinde artma eksilme yaşanıyor. Fakat kripto paralar hiçbir merkeze bağlı değil ve fiziki paralar gibi herhangi bir devletin, kurumun, merkezin kontrolünde bulunmuyor. Bu da kullanıcılarda mahremiyet sağladığı için cazip geliyor.

Kripto para takas işlemlerinde kullanılabilen, tamamen dijital olan, şifrelenmiş halde bulunan sanal paralardır. Takas işlemleri ile kişiler arasında değiş tokuş yapılır. İşlemlerin doğrulanmasında ve güvenli biçimde yapılmasında kriptografi kullanılır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren Kriptoların ilki Bitcoin’dir. Ocak 2009’da Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Bitcoin açık kaynak kodlu yazılımla paylaşıldı ve kısa sürede büyük ilgi gördü. Daha sonra bir kısım Kriptolar bitcoin’den ayrılarak gelişti bir kısmı da sıfırdan geliştirildi. Bugün itibariyle dijital para borsalarında binden fazla kripto para bulunmakta, her geçen gün sayıları artmaktadır. Bazı çevreler kripto paraların geleceğin para birimi olabileceğini dahi savunuyorlar.

kripto-para-borsasi

En Kolay Kripto Para Borsası

Kripto para kullanıcı temellidir. Kriptoların bir üretim sınırı vardır ve üretilen kripto miktarının artması çözülmesi gereken işlemleri de zorlaştırır. Dolayısıyla dijital olsa da kripto paralar istenen zaman istenildiği kadar üretilebilecek paralar değildir.

Kripto paralar çeşitli sanal borsalar üzerinden işleme açılır. Ülkemizde en güvenilir kripto borsalarının başında Thodex geliyor. Thodex kullanıcılarına Türk Lirası ile onlarca kripto parada alım satım yapma fırsatı veriyor. Son derece kolay ve anlaşılır ara yüzü sayesinde rahat işlem yapılabiliyor. Sitenin ana sayfasında kripto paraların güncel fiyatları, son 24 saatteki değişimleri, en yüksek ve en düşük değerleri, işlem hacimleri yer alıyor. Günün her saatinde para yatırılıp alış satım emri verilebiliyor.

Related Posts

Leave a Reply