Thodex Kripto Para Haberleri

Dünya Genelinde Bitcoin Piyasası

Kripto Paralar Bitcoin Piyasası

Çok köklü bir geçmişi bulunmasa da kripto paralar günümüzde toplum tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Teknolojinin hızla gelişmesi ve dijitalleşme sayesinde fiziksel olarak yapılan işlemlerin yerini sanal ortamlarda gerçekleştirilen işlemlere bırakmaktadır. Thodex Bitcoin kripto para birimlerinin ortaya çıkmasında öncülük etmiş olan ilk, en etkili ve bitcoin piyasası ‘nda dominansı en yüksek olan kripto paradır. 

Todex Kripto paraların ortaya çıkmasını ana nedeni merkezi bir yapısı bulunmadan arz-talep doğrultusuna göre herkesçe eşit bir şekilde kullanılabilen bir para birimi yaratmak amacıdır. Günümüzde kullanılan para transfer işlemleri eğer ülkeler arası bir boyutta ise birçok prosedürden geçmekte ve belirli komisyonlar ödenerek bizlere ulaşmaktadır. Bu süreçte 3-7 günü bulabilmektedir. Ancak kripto alt yapısı sayesinde hem daha az ücret kesintisi hem de çok hızlı bir şekilde işlemler yapılabilmektedir. Bu sayede ülkeler arası para transferleri çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmış olmaktadır.

Peki bu Bitcoin kripto parası nasıl elde edilir. Madencilik ve nakit para ile takas şeklinde yapılabilmektedir. İlk başlarda değeri düşük iken temini çok kolay yapılabiliyordu. Ancak günümüzde sınırlı bir arzı bulunması nedeni ile çok değerli ve elde edilmesi güç bir hal alıyor. Madencilik ile elde etmek artık çok zor olduğu için bu piyasaya girecek olan yatırımcıların nakit karşılığı alması gerekecektir. Ülkemizde de bu satın alım işleminin yapılabildiği birçok güvenli kripto para borsası yer almaktadır. Bu güvenli kripto para borsalarından biriside Todeks borsasıdır. TL mevduatı ile işlem yapabileceğiniz en sağlam kurumlar arasında yer almaktadır.

TL Mevduatı ile Kripto Para Alım İşlemleri

Dünya genelinde birçok ülkede bu kripto paraların alım-satım işleminin yapıldığı borsalar yer almaktadır. Ancak bu borsaların kullanılabilmesi için dolarınızın olması ve bu paranın kripto para alınacak olan borsaya aktarılması gerekmektedir. İşte bu işlemlerin daha kolay bir şekilde yapılabilmesi için ülkemizde TL birimi ile kripto para takası gerçekleştiren sitelerin kurulması bizlere büyük avantajlar sağlayacaktır. Thodex Kripto Para Borsası da bizlere bu imkânları sağlayan kaliteli, güvenilir ve hızlı işlem yapan borsaların başında gelmektedir.