Thodex Kripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyatları Nelerdir ?

Bitcoin 31 Ekim 2008 tarihinde Satoshi Nakamoto tarafından yayınlandı. Bitcoin kripto paralarda bir ilk olmasının yanında temeli oturmuş bir sanal para olarak da bilinmektedir. Temelinin oturmasında ve ilk zamanlarda karşımıza çıkmasının nedenlerinden biri de 2008 buhranını bir etmen olarak belirtebiliriz. Büyük buhran birçok para birimini kötü etkilemekle kalmayıp enflasyonel değişiklikler çok büyük oranda artış göstermiştir. Bu zorlu zamanda da hükümetin herhangi bir etkisinin bulunmadığı, enflasyondan etkilenmeyen ilk sanal para birimi Bitcoin oluşturuldu. 2009 yılında ilk bitcoin bloğu oluşturuldu ve aynı yılda da ilk BTC ticareti gerçekleşti. 2010 yılında pizza ödemesiyle ilk gerçek alışveriş sağlandı ve çok daha fazla kişi tarafından duyuldu. Bitcoin borsasının kurulması, değerinin büyük oranda artış göstermesi gibi gelişmeler aynı sene içerisinde yaşandı. Geçtiğimiz sene de 10 yaşına giren bitcoin büyük çalışmalara, büyük yatırımlara imza attığı aşikâr. Peki, bitcoin fiyatları nelerdir? Bitcoin yükselişte mi yoksa düşüşte mi?

Bitcoin Fiyatları

1 BTC şuanda yaklaşık 9,346.09 dolara eşdeğer bu da 55,514.09 TL’ye denk olduğu anlamına gelir. Bitcoin fiyatı 24 saatlik dilimde %2.98’lik bir değişime gitmiş ve artışa geçmiştir. 2019 yılında zirveye ulaşıp zirveden de kötü bir düşüşe maruz kalan bitcoin tekrardan yükselişe geçerek eski yüksek değerlerine kavuşmaya çalışıyor.

Dalgalanmalar iyi analiz edilirse ve doğru zaman, doğru miktarda yatırım tahmin edilirse alım – satım işlemlerinden güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bitcoin fiyatlarını anlık olarak takip etmeli doğru zamanı bu şekilde de kollamalısınız. Bitcoin alım satım yapabildiğiniz firmalar aynı zamanda sizlere anlık bitcoin ve altcoin fiyatlarını da sunmaktadır. Böylece alım veya satım işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce kolaylıkla firmanın web sitesinden ya da uygulaması varsa da uygulamasından fiyatları en hızlı ve doğru şekilde gözlemleyebilirsiniz. Alım, satım ve analiz yapmaya olanak sunan Türk firmaları; BtcTurk, Paribu, Koineks örnekleri verilebilir. Sektörün en iyilerinden ve uzun zamandır da müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar sunan yabancı firma ise Binance tercihleriniz arasında bulunabilir. Tüm bu sitelerde analizler, alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.